call נגישות 3D מערכת הדמיות שיתוף
תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן
close

צרו איתי קשרצרו איתי קשר

ON DEMAND

קווים לדמותה של מגמת הנוחות

כדי להבין את ההשתרשות של מגמת הנוחות ואת מקורות היווצרותה, חשוב ללכת כמה צעדים אחורה ולהתבונן על התמורות החברתיות שאנו חווים בשנים האחרונות. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לנו לנהל את העולם שלנו מכף היד, בלי הצורך לקום מהספה או לצאת מהבית. פתאום העולם הגדול והקשה להשגה, הפך להיות הדבר הנגיש ביותר. השליטה על חלק ניכר מהצרכים שלנו בכזאת קלות ובכזאת נגישות, הפכה אותנו למפונקים. למה לי לקום למטבח אם אני יכול להזמין סושי דרך האפליקציה, כלומר, אני אפילו לא מדבר עם המלצר אלא מתקשר עם גוף טכנולוגי ששולח את ההזמנה שלי ומטפל במבוקשי. אם יצא לכם להזמין ממסעדת הבראסרי של רותי ברודו, תווכחו שאפילו את הטיפ תוכלו להשאיר באשראי בעת ההזמנה ולצמצם בכך עוד את המגע האנושי. אנחנו רוצים הכל נוח, נגיש, מהיר. ורצוי שיהיה כאן ועכשיו.

גם בשביל להשאיר טיפ אין צורך להיות בקשר עם יישות פיזית.

 

חברות הלוויין והכבלים התאימו עצמן כשהן מאפשרות צפייה בהתאמה להרגלים האישיים וענקית הסטרימינג, נטפליקס, יצרה מענה לצורך הגובר בנוחות וזמינות מקסימליות כשמאפשרת צפייה בהתאמה אישית.

 ענקית הסטרימינג מעניקה מענה לצורך הגובר בנוחות וזמינות כשמאפשרת צפייה בהתאמה אישית.

 

כניסתה של ענקית הקמעונאות אמזון לישראל ביססה חוליה נוספת בשרשרת הנוחות העוטפת את הצרכן המילניאלי, שנתן לנוחות את המנדט לקבוע את סדר יומו. אמזון ממחישה יותר מרבים אחרים, הרואים בנוחות ובזמינות ערכים מרכזיים, את היכולת הווירטואוזית שלה לשרת ולספק את הציפיות שהופכות קשוחות יותר משנה לשנה, מצד הצרכן שרוצה הכל בהתאמה מושלמת למה ולאיך שמתחשק לו באותה נקודת זמן.

כניסתה של ענקית הקמעונאות אמזון לישראל ביססה חוליה נוספת בשרשרת הנוחות העוטפת את הצרכן המילניאלי,
שנתן לנוחות את המנדט לקבוע את סדר יומו

 

אפליקציות התחבורה מייתרות את אחזקת הרכב הפרטי. טרנדולוגים רבים, ביניהם עדי יופה וגיל רויטר, אומרים שבעוד כעשור ירד באופן משמעותי השימוש ברכב הפרטי. פתרונות תחבורה מתקדמים ישרתו את הצרכן בנקודת הזמן שבה הוא נדרש לשירות.


 אפליקציות התחבורה מייתרות את אחזקת הרכב הפרטי

 

BUBLE DAN, פרויקט הדגל שהשיקה חברת דן לאחרונה, הוא דוגמה להתחזקותה של המגמה: תחבורה ציבורית המשלבת בין אוטובוס למונית המנתב את מסלול הנסיעה בהתאם לדרישות הנוסעים.

אנחנו רוצים לחיות בחללים נוחים לשהות וקלים לתחזוקה, כאלה שתמיד ייראו מאורגנים, מסודרים ומוכנים לצילום אינסטגרמי.

 

הנוחות יצרה סט חדש של דרישות גם בכל הקשור לויזואליות ולהתנהלות בבית הפרטי. אנחנו רוצים לחיות בחללים נוחים לשהות וקלים לתחזוקה, כאלה שתמיד ייראו מאורגנים, מסודרים ומוכנים לצילום אינסטגרמי. מגמת הנוחות הייתה מהגורמים המרכזיים בפיתוח קולקציות חומרים עמידים או כאלה שפותחו בטכנולוגיות מתקדמות כמו טכנולוגיית הננו, שמשאירים פני שטח נקיים מסימני אצבעות ולכלוך. 

 

באותה הרוח פותחו, למשל, גם קולקציות עשירות ומרהיבות של פורמייקה מסונכרנת, המציעה עמידות גבוהה וקלות תחזוקה. בזכות טכנולוגיה מתקדמת, שרק הולכת ומשתבחת עם הזמן, יצרו פורמייקה עם פני שטח המדמים מראה אותנטי של חומרים טבעיים, הן במראה והן בטקסטורה. באופן הזה זוכה החלל בבית למראה עץ מלא, בטון חשוף או מתכת, כשחומר הגלם ממנו עשויים האריחים עמיד לאורך שנים רבות וקל מאוד לתחזוקה.

 

 

 

יתרון נוסף מאפשר ליישם חומרים אלו גם בחלל הרחצה, שבעבר הלא רחוק נמנעה אליו כניסתם מחשש שיספגו לחות ויתנפחו. ישנה פורמייקה מסונכרת שמתאימה כחיפוי ופורמייקה בעלת מראה זהה, בעלת תכונות חומר מעט שונות, שתתאים כמשטח כעבודה במטבח או באמבט.

 

 

 

הנוחות מאפיינת את כל תחומי החיים והיא אחד הנדבכים המרכזיים המגדירים את הדור הנוכחי ואת הדורות הבאים. בעתיד נראה אותה הולכת ומתבססת גם בתחומי הריטייל והשירותים והיא תחייב התייחסות אסטרטגית של רוב העסקים בעולם המודרני.

 

 

 

לבלוג המלא >

כתבות נוספות