call נגישות 3D מערכת הדמיות שיתוף
תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן
close

צרו איתי קשרצרו איתי קשר

בול עליך!

אחרי מסלולי התצוגה בשבועות האופנה כובשת החליפה גם את חללי הבית הפרטי

 החליפה כובשת גם את חללי הבית הפרטי

שבוע האופנה מילאנו, ספטמבר 2019, חליפת גוצ'י, אופנת רחוב בכניסה לתצוגה של אלברטה פרטי. צילום: Creative Lab

החליפה כובשת גם את חללי הבית הפרטי 2

שבוע האופנה פריז, מרץ 2019, אורחות בכניסה לתצוגת מיו מיו. צילום: eversummerphoto

אם אתם נמנים על עוקביהם של חשבונות האינסטגרם של שבועות האופנה, מותגי העל ואופנת הרחוב הגבוהה, קשה שלא להבחין בטרנד החליפות ההיסטרי. זה מרגיש כמעט לא נוח להגיד שאין לך בארון חליפה, ואני לא מדברת על חליפת האיומים שיש לכולנו, זאת ששולפים לאירועים מיוחדים, אלא על חליפות אפופות סגנון, במנעד רחב של אינטרפטציות הכולל שימוש נרחב בבדים, טקסטורות וסילואטות. חליפת שני החלקים, התואמת, זו שעשינו כל מאמץ להחביאה איפשהו הרחק וגבוה מהישג יד, המציאה את עצמה מחדש והוכיחה, כמו במקרים רבים אחרים, שההיסטוריה תמיד חוזרת. שבועות האופנה בשנתיים האחרונות, בבירות אירופה ובניו יורק, העניקו כולם כבוד לחליפה, ולא רק על מסלולי התצוגה הרשמיים, אלא גם בקרב האורחים שצעדו כדי לתפוס מקום בהיכל. 

החליפה כובשת גם את חללי הבית הפרטי בלורן 3

שבוע האופנה מילאנו, ספטמבר 2018, בכניסה לתצוגת ג'ורג'יו ארמני. צילום: Creative Lab

החליפה, סמל הזהות הגברית, קיבלה את הטוויסט המשמעותי ביותר בעלילה על ידי מעצבת האופנה האלמותית קוקו שאנל שהשיקה בראשית שנות ה-20 חליפות נוחות ואופנתיות בעלות נימה גברית, לנשים. הבחירה בסוג החליפה היא עניין של טעם, יש מי שיבחר חליפה ברוח שאנל, מאופקת ואלגנטית, ויש מי שיימשך לצבעוניות נועזת, צעירה, כמו אלו שנחשפו בתצוגות האחרונות של גוצ'י. המכנה המשותף של כולן הוא הסטייטמנט האופנתי שעובר דרכן. לחליפה, באשר היא, נוכחות שקשה להתחרות בה, לא ניתן להתעלם ממנה ומאוד קל להעביר מסר לגבי עצמנו באמצעותה.

מותג העיצוב פורטה ליין טוטאל דיזיין בלורן

מותג העיצוב פורטה ליין מאפשר התאמה בין פריטי הריהוט השונים. ניתן ליצור משטח עבודה וחזיתות בעלי מראה זהה, אך עבור כל אחד מהם ייבחר חומר אחר בהתאמה לפונקציה שהוא ממלא.

כמו טרנדים רבים אחרים, גם פרץ האהבה לחליפות, זלג ממסלולי התצוגה אל חללי הבית. אלמנטים צבעוניים או צורניים הופכים למוטיבים חוזרים שיוצרים חליפה הרמונית נעימה לעין.

אנו רואים יותר ויותר משטחי עבודה במטבח שמותאמים לדלתות המטבח ואף לפלטת שולחן האוכל או למזנון המתוכנן בסלון. לעיתים ההתאמה תראה כמעט אבסולוטית ולעיתים נגיעות שמזכירות ויוצרות את הקשר בין החללים ובין הפריטים המוצבים בהם.

מותג העיצוב 'פורטה ליין' מבית בלורן, מאפשר את יצירת החליפה הביתית, כשמציע קולקציות המבוססות על חומרי איכות כשהמוביל והמבוקש ביותר הוא ה PL (מלמין) המסונכרן.

קולקציות ה- HPL ו- PL הן קולקציות המציעות קשת רחבה של חומרים המדמים מראה וטקסטורה של מגוון חומרים מן הטבע, בהם: מתכות, עצים, בטון, אבן שיש ובד. הקולקציות מיוצרות באמצעות טכנולוגיית סנכרון והטבעה של מכבשים בעלי שיניים, המתואמים על ידי עשרות מצלמות הסורקות את ההדפסה וכובשות את החומר לפי הדוגמה המודפסת. שכבות החומר מוצמדות ישירות לחומר הגלם יחד עם שכבת הגנה שקופה, שאינה משפיעה על הגוון ומקנה לו עמידות נגד שחיקה.

כדי ליצור את אפקט החליפה (טוטאל דזיין), אדריכלים ומעצבים רבים משלבים את החומר הנבחר על גבי קירות, חזיתות ארונות ומגירות ופריטי ריהוט.

כדי להתאים את החומר לפונקציות השונות ועדיין לשמור על אותו המראה בדיוק, כשמדובר במגירות ודלתות המטבח כדאי לבחור את ה- PL בסנכרון מלא ולמשטחי עבודה השימוש הנכון יהיה ב- HPL באותה הטקסטורה. את מוטיב החליפה ניתן להשלים עם חיפוי מטבח מזכוכית בגוון או טקסטורה תואמים לחזיתות. 

החליפה כובשת גם את חללי הבית הפרטי בלורן

שבוע האופנה פריז, מרץ 2019
החליפה זולגת ממסלולי התצוגה אל חללי הבית 
מתצוגת אופנה. צילום: Creative Lab

לבלוג המלא >

כתבות נוספות