call נגישות 3D מערכת הדמיות שיתוף
תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן
close

צרו איתי קשרצרו איתי קשר

עיצוב הבית: טרנדים שחייבים להכיר

טוטאל דיזיין

אם יצא לכם לבקר בתערוכות עיצוב בעולם, או אפילו בסניפי איקאה בישראל, וודאי התרשמתם מהחללים המעוצבים. במקום לבחור פריט, פריט, יש מישהו שכבר עשה את העבודה במקומכם ולכם רק נותר להגיד אם את אוהבים את המראה או פחות.

אופן ההגשה הזה מוכר בעולם בשמות טוטאל לוק או טוטאל דיזיין.

אם אהבתם טוטאל דיזיין מסוים, זה לא סתם. מי שהרכיב את אותו חלל שאהבתם, דאג ליצירת הרמוניה, גם אם היא אינה מיד קפצה לכם לעין. מה שחשוב הוא שההרמוניה הזאת גרמה לעין שלכם הרבה נחת ולכם, לאהוב את המראה.

יש הרבה דרכים ליצור הרמוניה. אחת מהן היא ליצור שפה עיצובית אחידה בחלל.

אם תרצו לקשור בין הסלון למטבח לדוגמה, השתמשו בכתם צבע שיחזור על עצמו בשני המקומות. בואו נבחר צהוב למשל – בסלון ניתן לשלב אותו כפס דק בשידת הטלויזיה או כרגליים לשולחן הקפה, ובמטבח תוכלו לשלבו כתריס לארון המטבח, כמסגרות לויטרינות, קנטים או כידיות לארונות. מספיק שיהיה כתם צבע קטן בכל אחד מהחללים כדי ליצור קשר נעים ביניהם.

 

 
את אותו העקרון בדיוק תוכלו ליישם גם כשמדובר בחלל אחד. אם אתם למשל מתכננים מטבח חדש, תוכלו לדאוג שהמוצרים הקטנים כמו ידיות, סוקלים, תריס המטבח, מסגרת לארון זכוכית (ויטרינה), יחידות מידוף ועוד, יהיו צבועים באותו הגוון.

 

 

זה נכון גם כשמדובר במשטחים רחבים יותר- אם אהבתם למשל את מראה הבטון החשוף, תוכלו לדאוג שהוא יחפה את דלתות המטבח וגם ייבחר כמשטח העבודה. ישנם כיום חומרים שמציעים את אותו המראה בדיוק, רק עם תכונות חומר שונות, כאשר אחד יתאים לדלתות והשני יתאים כמשטח עבודה.

 

קולקציות החומרים של פורטה-ליין, מותג העיצוב מבית בלורן, מהוות מענה לטרנד הטוטאל דיזיין ןמאפשרת את יצירת ההתאמה הזאת. התאמה מלאה בין צבעים, טקסטורות, גימורים וחומרים, בהם גם את הזכוכית ניתן להתאים לחומרים שנבחרו ולהדפיס עליה טקסטורות ודוגמאות שיתאימו לחזיתות ולמשטח. הזכוכית אידיאלית לשימוש כחיפוי קיר באזורים רטובים. 

שימוש בפרופיל קאנטי מאלומיניום יתאים למידוף, כונניות, שולחנות קפה וספריות. את הכל ניתן לצבוע בכל גוון מתוך מניפת גווני האלומיניום של בלורן.

 

הצביעה מתבצעת בטכנולוגיה אלקטרוסטטית – באבקה עמידה וחזקה המקנה כיסוי מלא ואחיד של פני השטח.

 

זכוכית

הזכוכית אינה חומר חדש. מדובר בחומר בסיס שבמהלך השנים נדחק מעט הצידה ובשני העשורים האחרונים עשה קאמבק למרכז הבמה כמו פריטים וחומרים רבים אחרים שמעלים בנו זכרונות נוסטלגיים. תערוכת העיצוב החשובה בעולם- סלונה דל מובילה שנערכת בכל שנה במילאנו איטליה, חידדה את הבשורה הזאת כשביתנים רבים של מותגי ריהוט מובילים בחרו בזכוכית כחלק בלתי נפרד מהקולקציות. בתערוכה האחרונה ניכר מאוד השימוש בזכוכיות צבעוניות ובהן גם זכוכיות בגוונים מטאליים.

לזכוכית שני אלמנטים מרכזיים – היא דקורטיבית ופרקטית לשימוש ולכן אהובה על מעצבי מוצר רבים. יש לה ניראות מעודנת מאוד ומעבר לכך, היא תורמת לתחושה מאווררת בחלל ולמראה רב שכבתי. הטרנדים המובילים, אותם אנו פוגשים בפרויקטים אדריכליים רבים, משלבים זכוכיות בצבעים מטאליים, לרבות מתחמי אמבט רבים המשלבים דלתות מקלחון המיוצרות מהחומר הזה, מראות בגימורים מיוחדים, זכוכיות אנטי-סאן מגוונות, זכוכיות צרובות במגוון דוגמאות ועוד.

 

 

השקיפות מאפשרת לשלב את הזכוכית במגוון יישומים. היא חומר אידיאלי לשילוב במטבחים ורהיטים, מאחר והיא נשמרת כחדשה לאורך זמן. היא מושלמת ליישום בדלתות גדולות ולכן מתאימה לארונות וחדרי ארונות ולארונות קלאפה במטבח. את הזכוכית ניתן לצבוע בכל גוון, להדפיס טקסטורה לקבלת מראה תלת ממדי ועוד.

 

 

סוד העמידות והמראה החדש ללא שריטות וקילופים, טמון באופן צביעת הזכוכית וההדפסה בחלקה האחורי. הטכנולוגיה בה משתמשת בלורן מבטיחה שההדפסה והצביעה יישארו מוגנות.

  

 

לצד זכוכית האקסטרה קליר, ניתן למצוא זכוכית בגימור משי-משי, גימור מט ללא השתקפות, המקנה מראה אלגנטי במיוחד. זכוכית בגימור זה, מיוצרת בטכנולוגיית הננו שהופכת אותה לחומר דוחה כתמים וטביעות אצבע. קולקציית הידיות מותאמת גם היא לגווני הזכוכית. באופן הזה, מתאפשרת התאמה הרמונית בין גוון הידית לזכוכית שנבחרה, או עם כל גוון אחר ליצירת עיצוב ייחודי.

 

קולקציות הזכוכית מבית בלורן חושפות גימורים שובי לב, למראה מדויק ואלגנטי בשלל רחב של דוגמאות, בהן - פרחים וטבע, מנדלות ותחרות, אלמנטים מופשטים, גיאומטריים ואוריינטליים לצד טקסטורות היוצרות מראה חומר כמו בטון, שיש, אבן, מתכות ואפילו עץ.

תמונות של זכוכיות מודפסות במראה של חומרים כמו בטון לדוגמה, מראה של טבע, מופשט, גיאומטרי.. בקיצור כמה שיותר ושיראו את מגוון הסיגמנטים

 

אפשרות נוספת, מקובלת מאוד בעולם כולו היא הדפסה אמנותית על זכוכית. כמי שמיישרת קו עם מגמות העיצוב הבינלאומיות, השיקה בלורן שיתוף פעולה, לפני מספר שנים, עם אמנית זכוכית, המתמחה בהדפסת יצירות אומנות של ממש. יצירות אלו יכולות להתבסס על חומרים אישיים שמביא עמו הלקוח או על חזון עיצובי מסוים אותו מגדיר הלקוח, וזה הופך מקור השראה ליצירה.

 

 

לבלוג המלא >

כתבות נוספות