call נגישות 3D מערכת הדמיות שיתוף
תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן
close

צרו איתי קשרצרו איתי קשר

תכנון מטבחים מקצועי - מדריך מקיף עם כל המידע הנחוץ

עבור רבים מאיתנו, המטבח הפך בשנים האחרונות למרכז ההתרחשות של הבית. גם מי שלא חולם להיות "מאסטר שף" מבלה בו יותר ויותר זמן, הן בשל אינספור האפשרויות הקולינריות הקיימות בימינו והן בשל המודעות לתפקידה של תזונה נכונה בהבטחת בריאות מיטבית ואיכות חיים באופן כללי. בהתאם מומלץ להשקיע מחשבה וזמן בתכנון מוקפד של המטבח, על-מנת שימלא את הצרכים הספציפיים של כל אחד מאיתנו ובמקביל גם יהיה מרחב שנעים לשהות בו.

 

 

המטבח הפך למרכז ההתרחשות של הבית. לכן, דאגו שיהיה נעים לשהות בו.


קודם כל פרקטי


לאסתטיקה חשיבות רבה בימינו, אבל קודם כל כדאי להתחיל עם הפן הפונקציונלי, ובראש ובראשונה לבחור את המבנה הבסיסי של המטבח.
ישנן מספר אפשרויות:
* מטבח בצורת קו ישר שבו הכיור, הכיריים והמקרר נמצאים על אותו ציר.
* מטבח "ספינה", המתאפיין בשני קווים מקבילים שלאורכם פזורים המרכיבים הנ"ל.
* מטבח בצורת ח' - המקרר, הכיריים והכיור נמצאים כל אחד על צלע אחרת.
* מטבח בצורת ר' ("מטבח פינתי") - שבו ניתן לשחק עם המרכיבים הנ"ל בהתאם לאורך הצלעות.
* מטבח בצורת מ'.
* מטבח עם אי.

 

הבחירה בין כל אותם סוגי מטבחים היא בעיקר עפ"י גודל המרחב שבו מותקן המטבח והמבנה שלו וכן האם הוא פתוח אל שאר הבית או מופרד ממנו. גם לאופן בו נוהגים בני הבית להתנהל במטבח השפעה על הבחירה - כשחשוב כל הזמן לזכור שהמטרה היא תנועה נוחה וזרימה ללא הפרעות במהלך העבודה במטבח.

 

תכננו מטבח המתאים לצרכים האישיים שלכם לתנועה נוחה במהלך העבודה במטבח.
 

בבלורן מתייחסים גם למרכיבים חשובים אחרים בהיבט הפרקטי של תכנון מטבחים:
* פתרונות אחסון חכמים כך שמצד אחד הם יכילו מקסימום פריטים במינימום שטח, ומצד שני תהיה גישה נוחה לכל פריט ופריט ובפרט לאלה שנעשה בהם שימוש בתדירות גבוהה. בהקשר זה כדאי לקחת בחשבון אופציות כמו מנגנוני הרמה לארונות עליונים, דלתות הזזה למרחבים צרים, מגירות נשלפות וקרוסלות איכותיות לארונות פינתיים.
* בחירת מדיח הכלים האופטימלי למטבח שלכם, בילט-אין או כזה הממוקם על משטח העבודה (ואולי בכלל ויתור על פריט זה).
* בחירת מקרר ידידותי למשתמשים - ובפרט מספר הדלתות ומיקום תא ההקפאה (עליון או תחתון).

 

מערכת אמביה-ליין לארגון וסידור פנים המגירות. דרך מעולה לחסוך זמן ולשמור על סדר בתוך המגירות.


איך מבטיחים מטבחים יפים?


המטבחים בימינו נדרשים להיות לא רק פרקטיים אלא גם יפים, וזאת לנוכח ההבנה כי לאסתטיקה תרומה נכבדה לאיכות חיינו.
במסגרת תכנון מטבחים מקיף, ממליצים אנשי המקצוע המנוסים של בלורן על מספר נושאים שיש לתת עליהם את הדעת על-מנת להבטיח מטבח יפה ומאיר פנים:
* תאורה טבעית - מטבח שהשמש מאירה אותו תמיד נראה טוב יותר ובנוסף גם קל יותר לאוורר אותו במידת הצורך. כדאי לתכנן את המטבח כך שהשמש תאיר את משטח העבודה.
* חיפויי קיר - הטכנולוגיות החדשות מאפשרות בחירה בין מגוון רחב מאוד, אינסופי כמעט, של חיפויי קיר. זכוכית, אבן, פורצלן, קרמיקה - והכל בצבעים וסגנונות שונים, מרקמים שונות כך שכל אחד יכול להעניק לקירות המטבח שלו את המראה האופטימלי בעיניו.
* מתקני תלייה - ווים המשתלשלים מן התקרה ועליהם סירים ומחבתות, למשל, הם גם תוספת מבורכת לפתרונות האחסון וגם דרך פשוטה וקלה להוסיף אופי למטבח ובפרט להקנות לו מראה כפרי.
* פרזול - הפרטים הקטנים שמשלימים את התמונה הגדולה וחשוב לבחור אותם כך שייצרו הרמוניה עם שאר מרכיבי המטבח. בבלורן תמצאו מגוון רחב של אפשרויות פרזול ובנוסף תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי יקר ערך אודות התאמת הפרזול למטבח, ולגבי תכנון מטבחים באופן כללי.


הדרכה בנושא תכנון פנים המטבח המועבר ע"י מומחה מטעם Blum. תחנה חובה לכל מי שמתכנן מטבח חדש.

 

איך תלמדו לתכנן מטבחים במפגש ממוקד אחד?


מי שחולם על קריירה בתחום תכנון המטבחים נדרש כמובן ללימודים מקיפים שמחייבים השקעת זמן ומשאבים אחרים. לעומת זאת למי שרוצה "רק" ליהנות מהמטבח האופטימלי עבורו ועבור משפחתו ישנה אופציה פשוטה יותר ומעשירה לא פחות - הדרכה המועברת ע"י אנשי המקצוע המנוסים של בלורן.
ההדרכה היא מפגש אחד ממוקד ומקיף, שבו תלמדו כיצד לחלק את המטבח שלכם ל-5 אזורים (בישול ואפייה, אחסון מזון, אחסון כלים, הכנה וניקיון) עפ"י הצרכים הספציפיים שלכם, איך לבצע חלוקה פנימית של ארונות, איך לבחור נכון מגירות, איך למצוא דלתות ומוצרי פרזול ובאופן כללי כיצד להימנע מטעויות נפוצות במסגרת תכנון מטבחים (4 מכל 5 רוכשי מטבחים מגלים כעבור זמן מה שהמטבח אינו זה באופטימלי מבחינתם והיו רוצים לשנותו!).
בנוסף מקבלים המשתתפים בהדרכות שובר לייעוץ חינם אצל אחד מנציגי בלורן - צעד יקר ערך נוסף בדרך למטבח המושלם.

 

<< הדרכה לתכנון המטבח ללא תשלום! להרשמה לחצו כאן >>

לבלוג המלא >

כתבות נוספות