call נגישות 3D מערכת הדמיות שיתוף
תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן תמונת בלורן
close

צרו איתי קשרצרו איתי קשר

המדריך למטבח המושלם - חלק ג'

בכתבה הקודמת למדנו על חלוקת המטבח לפי 5 אזורי פעילות לעבודה יומיומית נוחה ויעילה. אך כדי לעבוד בצורה נכונה יש להימנע מפתרונות אחסון שיגרמו לכם בעיות גב והתאמצות מיותרת. כיצד משיגים זאת? בכתבה שלפניכם

 

השתמשו במוצרים שיקלו על תנועות הגוף שלכם במטבח. 


כדי לעבוד במטבח בצורה נוחה ונכונה, יש להימנע מפתרונות אחסון שיגרמו לכם להתכופף, לכרוע או לטפס. לדוגמה: העדיפו יחידת מגירות על פני מדפים בארונות התחתונים במטבח, או רכזו את תכולת המטבח אשר אתם משתמשים בה באופן שוטף באזור הנגיש ביותר – מתחת לשיש.

הסתכלו על הפריטים שיש לכם במטבח ונסו לחשוב אלו מהם נמצאים בשימוש בתכיפות גבוהה ואלו מהם בשימוש בתכיפות נמוכה. לאחר מכן, מקמו את הפריטים אשר נמצאים בשימוש יומיומי במגירות הנגישות ביותר מתחת למשטח העבודה (שיש). את הפריטים שמשתמשים בהם הכי פחות מקמו בחלק העליון ביותר והתחתון ביותר של המטבח.

 

סדרו את הפריטים במטבח לפי תכיפות השימוש בהם. 

 

המוצרים שיקלו על התנועה במטבח

 

מגירות
מגירות הן הפתרון האופטימלי למבט כולל על תכולת הארון ולגישה נוחה לכל הפריטים המאוחסנים בו. בחירת המגירות משפיעה משמעותית על נוחות היומיום ועל אופן ההתנהלות במטבח ולכן, ישנה חשיבות רבה לבחירת המגירות עוד בשלב התכנון.

 

הפרמטרים החשובים בבחירת מגירה:


1. מיקום המגירה – יש חשיבות רבה לתנועות הגוף שלכם. סידור לא נכון של מגירות עלול להקשות ואף להזיק לאזורי הגב, הברכיים והצוואר. לכן, מומלץ לבחור את המגירות בהתאם לתכיפות השימוש בהם.
2. בחירת המוצרים במגירה – מוצרים כמו בקבוקים יתאימו למגירות עם דפנות הגבהה ואילו מוצרים כמו סכום או ששת יתאימו למגירות נמוכות.
3. כדאי להתאים את המגירות עפ"י אורח החיים האישי והצרכים של המשתמשים בו. גובה, הרגלי קניות וכו'.

 

מוצרים כמו בקבוקים יתאימו למגירות עם דפנות הגבהה ואילו מוצרים כמו סכום או ששת יתאימו למגירות נמוכות.

 

מנגנוני הרמה לארונות עליונים – קלפות אוונטוס (AVENTOS)

הקלפה היא פתרון לארונות גבוהים במטבח (או בחלקי הבית השונים). קלפה היא דלת הרמה שנפתחת כלפי מעלה במקום דלת רגילה שנפתחת הצידה. ישנן 4 סוגי קלפות, שנבדלות זו מזו בצורת הפתיחה: קלפה כפולה, קלפה מקבילה, קלפה מעל ומעבר וקלפה אופקית. כל אחת מהן מיועדת למקומות שונים, בהם היא נוחה לשימוש.

דלת הנפתחת למעלה היא הפיתרון הטוב ביותר למצב שבו הארון גבוה ונמצא בגובה העיניים או אף מעל הראש. בצורה זו אפשר להמשיך לעבוד במטבח גם כאשר הדלת פתוחה. הדלתות גם ניתנות לעצירה בכל נקודה עד פתיחתן/סגירתן המלאה. ניתן להוסיף גם "סרוו-דרייב" - מנגנון חשמלי המאפשר לפתוח את הקלפה בנגיעה קלה בחזית.

 

בזכות הקלפה אפשר להמשיך לעבוד במטבח גם כאשר הדלת פתוחה.

 

פתרונות הזזה לארונות עליונים

דלתות הזזה הן דלתות המורכבות על מערכות הזזה הנפתחות על מסילה הצידה (במקום דלתות צירים הנפתחות קדימה) ומתאימות כפתרון פתיחה לארונות עליונים. דלתות ההזזה אלגנטיות מאד ומתאימות כפתרון לארונות מעוצבים. כיוון שהדלתות נפתחות לצד, הן מתאימות מאד לארונות במקומות צרים - מקומות שבהם לא מעוניינים לחסום את המעבר עם דלתות הנפתחות קדימה. מנגנון הפתיחה (מערכת ההזזה) של הדלתות הינו מנגנון חכם המחבר את הדלת עם חלקו העליון של גוף הארון. בחלקו הפנימי התחתון של הארון אין מסילה ולכן אין מה שיאסוף לכלוך ויפריע למהלך ניקויו.

 

דלתות ההזזה אלגנטיות מאד ומתאימות כפתרון לארונות מעוצבים.


פתרונות לארונות בגובה השיש

לכולנו מכשירי חשמל קטנים במטבח אשר תופסים מקום רב על משטח העבודה ויוצרים עומס ויזואלי כמו: מיקרוגל, מעבד מזון, טוסטר, ועוד. הפתרון המושלם למכשירי חשמל אלו הוא להסתיר אותם מאחורי דלת הזזה או תריס גלילה. בזמן השימוש במכשיר אנו פשוט שולפים אותו החוצה או אפילו משתמשים בו במיקומו שבארון, ובסיומו מסתירים אותו מאחורי תריס הגלילה.


בזמן השימוש במכשיר שולפים אותו החוצה ובסיומו מסתירים אותו מאחורי תריס הגלילה.

 

מטבח קטן אינו אומר בהכרח בלגאן ואי סדר. בכתבה הבאה בסדרה תמצאו כמה פתרונות שיעזרו לכם לעבוד במרחב העבודה האופטימלי תוך כדי ניצול השטח הקיים.

לחלוקת המטבח לפי 5 אזורי עבודה.

 

למידע נוסף והתייעצות עם איש מקצוע לחצו כאן לקביעת פגישת ייעוץ אישי
להדרכה ללא תשלום ע"י מומחה מטעם בלום בנושא תכנון פנים המטבח לחצו כאן

לבלוג המלא >

כתבות נוספות