סיכום תערוכת העיצוב "יורוקוצ'ינה" 2016

כבר שנים נחשבת תערוכת העיצוב "סלון דה מובילה" לתערוכה הקובעת את הטרנדים והעיצוב בעולם העיצוב. במסגרת תערוכה זו מתארחת כל שנתיים תערוכת " יורוקוצינה" כמובילה בעולם בתחום עיצוב המטבחים. אם ברצונכם לדעת מה יהיו מגמות העיצוב לשנה הקרובה, כל שעליכם לעשות הוא לסייר בין מאות המטבחים שבתערוכה ולהתרשם מהעיצובים ומהמגמות החדשות.

רחלי שפנר, מעצבת ומנהלת מוצר PortaLine דלתות לרהיטים מבית בלורן הייתה שם ושמחה לשתף אתכם בחוויותיה. על כך בכתבה הבאה >>

 

          


לפני מספר ימים חזרנו מתערוכת העיצוב "יורוקוצ'ינה" שהתקיימה במילאנו. היה מרגש ונפלא לראות את כל השפע ואת ריבוי סגנונות והטרנדים העיצוביים במקום אחד. אך מעבר ליופי ולחוויה הייחודית, חזרנו עם הרבה תובנות להמשך העבודה שלנו שאשמח לשתף אתכם כאן.

בתערוכת יורוקוצ'ינה שהתקיימה השנה, ראינו כמה סגנונות עיצוביים שונים עם הרבה חללי אחסון בגדלים שונים, ויטרינות ותאים פתוחים המשלבים חומרים שונים ומגוונים- השנה מגמה זו התחזקה ובלטה מאוד.

תכנון המטבח נקי ופשוט- אין תחושה מוחצנת ומלוקקת. העיצוב רגוע, פשוט וחם המתחשב בלקוח. המטבחים עצמם היו משולבים בחומרים תעשייתיים כמו מתכת, ברזל, נירוסטה וברונזה בשילוב עץ ושיש. ניתן היה לראות שינוי פרופורציות ביחידות אחסון, משחקי גבהים ושילובי חומרים והרבה יחידות שקופות ומאוררות. ברוב המטבחים היה קו עיצובי זהה, שילוב של שלושה חומרים וצבעים בחלל, פנים המגירות הושפע והותאם לעיצוב החוץ.

 מגמה שבלטה בתערוכה הייתה החומריות- מניפה רחבה של מגוון ומבחר חומרים. שימוש בשיש או בדמוי שיש לבן, שחור, אפור וחום עם גידים וטקסטורות שונות. מגוון רחב של סוגי עצים ביניהם בלט מאוד עץ האגוז שמשרה אווירה חמה וביתית, מתכות שונות כמו ברונזה, נירוסטה, נחושת, ברזל ואלומיניום מוברש. דרך החומרים ניתן היה לראות בעיצוב משחקים בין חומרים הנחשבים לחומרים קרים לבין חומרים חמים, משחקי מרקמים וגמורים.

גווני הצבעים לשנת 2016 בריהוט נתן השראת מעולם הטבע –מתכות ואדמה:
שחור – גוון פחם, חום ברונזה, שחור– ברזל, חלודה – ברזל (גוון אדמדם חמרה), נחושת, גווני ירוק (מהנחושת) בין ריבוי ושפע חומרים אילו היה ניתן לראות צבעים מטאלים, גווני הירוק המעושן והירוק זית , אפור הגרפיט וזהב.

 חזיתות הרהיטים הורידו ממשקלם השנה והפכו להיות דקות וקלות. החזיתות עוצבו במראה נקי ומודרני המשלבות ידיות אינטגרליות. רוב רובן של החזיתות היו מצופות בעץ ופורניר, זכוכיות משי מט ,פולימר משי מט, צבע, מלמין, HPL בטקסטורות של עצים, אלומיניום בגימור נירוסטה וברונזה מוברש.

מוצר נוסף שנראה כאילו עשה קאמבק השנה הוא יחידות הויטרינות. ויטרינות בשילוב זכוכיות שקופות במראה תעשייתי בפרופיל אלומיניום בגוון שחור, חום-ברונזה – זכוכית שקופה משולבת רשת ברזל בתוכה, זכוכית טריפלקס בשילוב בד רשת ברונזה, זכוכית שקופה בטקסטורת ריבועים ועוד.

 

        אין ספק כי הסיור בתערוכה לימד אותנו רבות ואף חזרנו עם תובנות בנושא. חשוב לנו בבלורן להיצמד ולקבל השראה מהעיצובים השונים בעולם ולבסוף להתאימם לטעם הישראלי.

אתם מוזמנים להגיע למרכזי המידע והתצוגות שלנו ולבקש פרטים נוספים מנציגנו. מלאו את פרטיכם בתחתית הדף ונחזור אליכם בהקדם.

שמחתי לשתף אתכם,

רחלי שפנר

 

חזרה למסך הקודם

צרו קשר